Aranżacja kolorystyczna

Data dodania: 19.06.2017


Jednym z najtrudniejszych zadań podczas tworzenia projekty wnętrza domu lub mieszkania jest wybranie odpowiednich barw. Wbrew pozorom jest to jedno z najbardziej wymagających zadań, nie tylko ze względu na wiszące nad domownikami widmo niezmienności koncepcji, ale przede wszystkim przez szeroką gamę możliwości. Radzimy, jak powinna wyglądać aranżacja kolorystyczna i jak sobie z nią radzić.

Wybrana przez nas aranżacja kolorystyczna będzie towarzyszyć nam od dnia malowania do następnego remontu, dlatego nie należy o tym zapominać. Jednak zanim przejdziemy do malowania, musimy dobrze poznać przeznaczoną do tego przestrzeń. Analiza pomieszczenia polega na dokładnym sprawdzeniu wszystkich zmiennych, które mogą wpłynąć na zmianę koloru ścian. Do takich czynników należą takie elementy jak rodzaj oświetlenia − musimy ustalić, czy jest to światło ciepłe czy zimne, kierunek, w którym zwrócone są okna − niezwykle istotne jest to, czy okna wychodzą na wschód, zachód, północ czy południe, ponieważ to określa nam, ile światła naturalnego będzie wpadało do pomieszczenia w środku dnia, przeznaczenie pomieszczenia, a także nasze indywidualne potrzeby. Dopiero po dogłębnej analizie wnętrza będziemy mogli przejść do następnego etapu.

Kolejnym krokiem jest praca z katalogiem barw. To rozwiązanie pomaga
w dopasowaniu każdego elementu wystroju do wybranego przez nas koloru ścian. Dopasowując barwy do pomieszczeń, nie tylko widzimy, jak będą one wyglądać na ścianach, ale także możemy wywnioskować, z jakimi barwami najlepiej komponuje się wybrany przez nas kolor. Dodatkowo, kiedy już pomalujemy wnętrze domu lub mieszkania, będziemy mogli przy pomocy katalogu skompletować zestaw elementów wystroju wnętrza, które pasować będą do wyglądu pomieszczeń.

Oczywiście jeśli jesteśmy fanami technologii, możemy zapomnieć o katalogu i użyć aplikacji mobilnej, która tworzy indywidualną wizualizację naszego wnętrza. Takim projektem możemy manipulować w dowolny sposób, oczywiście po poprawnym przeskanowaniu i wgraniu do systemu obrazów pomieszczenia. Aplikacje są również wyposażone w narzędzia, które dodają meble o kolorach rzeczywistych do wizualizacji, dzięki czemu dobranie koloru ścian do już posiadanych przez nas elementów wystroju będzie jeszcze prostsze.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze wnętrze zachwyci wszystkich domowników,
a także gości, warto jest podjąć współpracę z firmą, która ma
doświadczenie
w projektowaniu
. Ponadto, jeśli dopiero planujemy zlecić wykonanie elementów wystroju wnętrz, przykładowo w Schody Gdynia, musimy mieć na uwadze, że konstrukcje również muszą pasować do wybranej przez nas aranżacji kolorystycznej. Niezależnie od gustu, powinniśmy zadbać o to, aby nasze domy i mieszkania wyglądały schludnie, a kolorystyczna aranżacja cieszyła oczy i duszę domowników.