Schody drewniane – gatunki drewna

Data dodania: 18.04.2017


Decydując się na produkcję schodów zwracamy uwagę na wiele parametrów. Jest wśród nich wielkość powierzchni pomieszczenia, dokładne wymiary każdego elementu konstrukcji oraz materiały, z których można wykonać schody. Wybierając schody drewniane, warto poznać gatunki drewna, z których mogą być wykonane.

Każde drewno ma inne właściwości oraz wyróżnia się swoim wyjątkowym wyglądem. Do najbardziej znanych oraz najczęściej wykorzystywanych w produkcji schodów gatunków należy dąb.

Drewno dębowe posiada wiele cech wyróżniających go z bogatej palety dostępnych gatunków drewna. Jedną z nich jest niesamowita wytrzymałość oraz trwałość. Warto zwrócić także uwagę na wyjątkowe, wyeksponowane słoje, które dodają piękna każdej konstrukcji wykonanej z tego materiału. Na schodach charakterystyczna struktura jest wyraźnie widoczna na powierzchni stopni. Ten typ drewna w miarę upływu czasu zmienia swoją barwę i ciemnieje, natomiast naturalnie występuje w kolorze brunatnym.

Innym, równie popularnym gatunkiem drewna jest buk. Ten typ materiału jest nieco mniej wytrzymały niż dąb, jednak dalej zalicza się do grupy niezwykle trwałych gatunków. Podobnie jak dąb, jest stosowany w różnych gałęziach budownictwa. Przykładowo, służy jako materiał wykończeniowy podłóg oraz okładzin, często stosuje się go również przy produkcji mebli i wyposażenia kuchennego. Jednak jego wygląd jest diametralnie inny i w niczym nie przypomina drewna dębowego. Mianowicie, nie posiada widocznych słoi, ma za to jednolitą strukturę oraz jasną barwę.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj drewna wybierzemy, musimy pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedniego producenta schodów. Współpracując ze specjalistami, możemy mieć pewność, że niezależnie od właściwości drewna, praca wykonana będzie solidnie i prawidłowo. Firma wycenaschodow.pl posiada w swojej ofercie schody drewniane różnego rodzaju, wśród nich znajdują się takie gatunki jak dąb i buk. Jednak jeśli one nam nie odpowiadają, zawsze można spróbować orzecha amerykańskiego, którego ciepły odcień dopełni każde wnętrze. Niezależnie od gatunku drewna, produkcja schodów nie będzie stanowić dla tej firmy żadnego problemu. Dzięki indywidualnemu podejściu Stairs&Doors będziemy mogli stworzyć swój własny, oryginalny projekt, który nie tylko będzie cieszył oko, ale przede wszystkim będzie służył domownikom przez lata.